Fotboll
Hem › Lag › Bromley
Bromley

Bromley – lagets statistik och form

England · grundad 1892 · RELOC8 EM Community Stadium

Bromley: turneringar 2026/27

League One22:a plats, 9 poängNästa: Wigan · lör 31/10 · 16:00
Ligacupenomgång 128
EFL TrophyGroup South, Omgång 8Nästa: Milton Keynes Dons · tis 10/11 · 20:30
FA-cupen1/128-finalsNästa: Rotherham · lör 7/11 · 16:00

Bromley: kommande matcher

lör 31/10 · 16:00WiganTipsBromleyLeague One
lör 7/11 · 16:00Bromley–Rotherham
FA-cupen · Inbördes möten (H2H)
tis 10/11 · 20:30Bromley–Milton Keynes Dons
EFL Trophy · Inbördes möten (H2H)
lör 14/11 · 16:00Bromley–Notts County
League One
lör 21/11 · 13:30Reading–Bromley
League One

Bromley: senaste resultat

Form i liganFOFFF
27/10 26Milton Keynes Dons4–1BromleyLeague One24/10 26Bromley1–1PeterboroughLeague One20/10 26Bromley0–4LeicesterLeague One
17/10 26Stockport County1–0Bromley
League One
10/10 26Mansfield Town2–1Bromley
League One
6/10 26Crawley Town4–0Bromley
EFL Trophy
22/9 26Bromley0–1Brentford U21
EFL Trophy
19/9 26Bromley2–1Huddersfield
League One

Bromley: säsongens matcher och resultat

Kommande matcher

lör 3/10 · 16:00Bromley–Wycombe
League One
lör 31/10 · 16:00WiganTipsBromley
League One
lör 7/11 · 16:00Bromley–Rotherham
FA-cupen
tis 10/11 · 20:30Bromley–Milton Keynes Dons
EFL Trophy
lör 14/11 · 16:00Bromley–Notts County
League One
lör 21/11 · 13:30Reading–Bromley
League One
lör 28/11 · 16:00Bromley–Burton Albion
League One
tis 1/12 · 20:45Plymouth–Bromley
League One
lör 12/12 · 16:00Doncaster–Bromley
League One
lör 19/12 · 16:00Bromley–Bradford
League One
lör 26/12 · 16:00Luton–Bromley
League One
tis 29/12 · 20:45Bromley–Oxford United
League One
fre 1/1 · 16:00Bromley–Stevenage
League One
lör 9/1 · 16:00Bradford–Bromley
League One
lör 16/1 · 16:00Bromley–Stockport County
League One
tis 19/1 · 20:45Leicester–Bromley
League One
lör 23/1 · 16:00Peterborough–Bromley
League One
lör 30/1 · 16:00Bromley–Wigan
League One
lör 6/2 · 16:00Bromley–Sheffield Wednesday
League One
tis 9/2 · 20:45Leyton Orient–Bromley
League One
lör 13/2 · 16:00AFC Wimbledon–Bromley
League One
lör 20/2 · 16:00Bromley–Blackpool
League One
lör 27/2 · 16:00Notts County–Bromley
League One
lör 6/3 · 16:00Bromley–Barnsley
League One
lör 13/3 · 16:00Cambridge United–Bromley
League One
lör 20/3 · 16:00Bromley–Reading
League One
fre 26/3 · 16:00Stevenage–Bromley
League One
mån 29/3 · 16:00Bromley–Doncaster
League One
lör 3/4 · 16:00Oxford United–Bromley
League One
lör 10/4 · 16:00Bromley–Luton
League One
tis 13/4 · 20:45Bromley–Milton Keynes Dons
League One
lör 17/4 · 16:00Huddersfield–Bromley
League One
lör 24/4 · 16:00Bromley–Mansfield Town
League One
tis 27/4 · 20:45Wycombe–Bromley
League One
lör 1/5 · 16:00Burton Albion–Bromley
League One
lör 8/5 · 13:30Bromley–Plymouth
League One
Spelade matcher den här säsongen
27/10 26Milton Keynes Dons4–1BromleyLeague One24/10 26Bromley1–1PeterboroughLeague One20/10 26Bromley0–4LeicesterLeague One
17/10 26Stockport County1–0Bromley
League One
10/10 26Mansfield Town2–1Bromley
League One
6/10 26Crawley Town4–0Bromley
EFL Trophy
22/9 26Bromley0–1Brentford U21
EFL Trophy
19/9 26Bromley2–1Huddersfield
League One
12/9 26Blackpool2–2Bromley
League One
7/9 26Bromley0–2AFC Wimbledon
League One
1/9 26Bromley0–5Leyton Orient
League One
29/8 26Sheffield Wednesday7–2Bromley
League One
22/8 26Bromley1–1Cambridge United
League One
15/8 26Barnsley0–1Bromley
League One
8/8 26Bromley1–1Reading
Ligacupen

Uppdaterad: 30 oktober 2026

Bromley: tabellplacering – League One

Hela tabellen
#LagMV-O-FMålPForm
20Blackpool113-2-616:2011FVFFF
21Peterborough122-4-611:2110OFOVF
22Bromley122-3-711:309FOFFF
23Barnsley112-2-711:218FFFFO
24Wigan122-1-98:207FFFVF

Bromley: säsongsstatistik (League One)

Gjorda mål per match0,9
Insläppta mål per match2,5
Hemma: gjorda / insläppta0,7 / 2,3
Borta: gjorda / insläppta1,2 / 2,7
Hållna nollor1
Matcher utan gjort mål4

Kort

Gula kort23
Gula kort per match1,9
Röda kort0

Mest använda formationer

4-1-4-1 (6×) · 4-4-2 (3×) · 4-2-3-1 (2×)

Bromley: spelarstatistik (League One)

SpelarePosMMinMålAssSkottPå målGKRKBetyg
M. PinnockMF1297312106406,59
V. AdeboyejoAN1264641116006,58
G. SavilleMF98100183206,58
E. ArcherMF41470120006,53
J. McKiernanMF1150020115306,52
M. CheekAN1260710104006,52
W. HondermarckMF115920032206,50
J. JonesAN52410000006,49
C. HeadmanFÖ52640000106,46
O. SowunmiFÖ119450121106,42
K. ContehMF129780192106,39
J. MendyFÖ63990010106,32
Kamari Antonio GrantFÖ108260021206,31
A. JacksonFÖ43510010006,30
Marcus Lemar IfillFÖ1210510021206,22
D. WoodmanFÖ1290000006,20
Freddie CowinFÖ1120000006,20
C. WhitelyMF116210042005,94
M. MillerAN71661043105,76
N. KabambaAN71390031105,60
B. ThompsonMF62380010005,56
R. TaylorFÖ42200031004,63
T. BrenanMF100000000,00

Betyget är spelarens snittbetyg under säsongen i turneringen, och spelarna sorteras efter betyg. Länkar till spelarsidorna finns i truppen nedan.

Bromley: trupp

Målvakter

Försvarare

Mittfältare

Anfallare

Bromley: övergångar

Nyförvärv

  • D. AddaiWalton & Hersham · åter från lån2/10 26
  • A. JacksonLincoln · kontraktslös20/9 26
  • F. TaylorSlough Town · åter från lån14/9 26
  • G. EvansBraintree · åter från lån8/9 26
  • J. JonesNotts County · övergång31/8 26
  • M. MillerHuddersfield · kontraktslös27/8 26
  • G. SavilleLuton · övergång26/8 26
  • T. BrenanWigan · övergång17/8 26

Lämnat klubben

  • J. TobinFarnham Town · lån10/9 26
  • D. AddaiWalton & Hersham · lån2/9 26
  • F. TaylorSlough Town · lån17/8 26
  • A. Stepien-IwumeneMaidstone Utd · lån14/8 26
  • G. EvansBraintree · lån14/8 26
  • B. WebsterWebster Byron · avslutad karriär26/7 26
  • J. ArthursCrawley Town · kontraktslös2/7 26
  • S. GermanWalton & Hersham · kontraktslös1/7 26

Bromley: fakta

LandEngland
Grundad1892
ArenaRELOC8 EM Community Stadium
Kapacitet5 150
Underlagnaturgräs
TurneringLeague One
Tabellplacering22:a · 9 poäng

Bromley: vanliga frågor

Vilken arena spelar Bromley på?

Bromley spelar sina hemmamatcher på RELOC8 EM Community Stadium (London), som tar 5 150 åskådare.

Var ligger Bromley i tabellen?

Bromley ligger på 22:a plats i League One med 9 poäng på 12 matcher (2 segrar, 3 oavgjorda, 7 förluster).

När spelar Bromley nästa gång?

Nästa match: Wigan – Bromley, lör 31/10 · 16:00 (League One).

Hur slutade den senaste ligamatchen för Bromley?

Senaste ligamatch: Milton Keynes Dons 4–1 Bromley (27/10 26).

Vem är bäste målskytt i Bromley?

Klubbens bäste målskytt i turneringen är V. Adeboyejo med 4 mål.

Bromley: spelschema, tabell och speltips

Den här sidan ger en översikt över Bromley (England) i alla turneringar laget spelar den här säsongen (League One, Ligacupen, EFL Trophy, FA-cupen): kommande matcher, senaste resultat, tabellplacering, säsongsstatistik och nyckelspelare. Speltips för matcherna i League One finns på ligans sida, och alla speltips finns på sidan Speltips.

18+ · Spel innebär risker. Spela ansvarsfullt.